Boynuzbükü Koyu - Göcek'in Eşsiz Koyları

コメント · 84 ビュー

Göcek’te tekneler için en ideal koylardan biri hiç şüphesiz ki Boynuzbükü. Sakinliği ve sessizliği ile tam bir kafa dinleme yeri olan Boynuzbükü, sığ suları ve berraklığı ile çokça tercih edilen bir koy konumunda. Boynuzbükü’nde aile işletmesi olan bir restoran da

Göcek’te tekneler için en ideal koylardan biri hiç şüphesiz ki Boynuzbükü. Sakinliği ve sessizliği ile tam bir kafa dinleme yeri olan Boynuzbükü, sığ suları ve berraklığı ile çokça tercih edilen bir koy konumunda. Boynuzbükü’nde aile işletmesi olan bir restoran da bulunuyor. Duş, WC, sıcak su gibi imkanlar mevcut. Koydaki işletmede teknelerin su alabileceği bir iskele de var. Alçak sezonda çok daha sessiz ve dingin bir yer olan koy, yaz aylarında biraz kalabalıklaşıyor ve demir atacak yer bulmak zor olabiliyor.

Çam ağaçları ile kaplı koyun kuzey ve güney yakalarında farklı büyüklüklerde burunlar ve girintiler mevcut. Görece derin bir koy olan Boynuzbükü’nde bu burunların önleri yaklaşık 10-15 metre, içleri ise 20-30 metre derinlikte. Göcek’te mavi yolculuk tekneleri için Boynuzbükü’nde ister alarga ister kıçtan kara konaklamak mümkün.

 

Boynuzbükü Koyu Nerede?

Peki Boynuzbükü’ne nasıl gidilir? Boynuzbükü Koyu nerede? Boynuzbükü, Küçük Yılanlı Ada’nın batısında yer alan geniş bir koydur. Göcek merkezden yaklaşık 3.5 deniz mili uzaklıkta yer alan Boynuzbükü, Göcek Adası’na ise 2 deniz mili mesafededir.

Üstelik Boynuzbükü, Göcek’te kara yolu ile ulaşımın mümkün olduğu nadir koylardan biri. Dalaman’dan gelirken Göcek tüneline girmeden hemen sağdan dönerseniz Boynuzbükü’ne ulaşabilirsiniz. (Aynı yoldan yaklaşık 1.5 km önce saparak Kille Koyu’na da gidebilirsiniz.) Ancak yolun bir kısmının toprak olduğunu not etmekte fayda var.

Koyun manzarasına, denizine aşık olmamak elde değil. Ağaçların içinde suyu inanılmaz berrak bir deniz. Eşsiz doğası ile yüksek çekim gücüne sahip bu benzersiz koyu, Göcek’te mavi tur rotanıza mutlaka eklemelisiniz!

#GöcekSeniBekliyor #TeknenSeniBekliyor 

Göcek tekne kiralama
Göcek yat kiralama
Göcek kiralık gulet
gulet kiralama göcek
göcek mavi tur
göcek katamaran kiralama

コメント